VJD moped Stadion S11

www.mopedS11.cz
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Kontakty:
vilik@mopeds11.cz
jirik@mopeds11.cz
davidek@mopeds11.cz
info@mopeds11.cz
 Mopedklání 2006

9.září 2006
Mladá boleslav

Toto datum bylo stanoveno v rodinách Vilíka, Jiříka a Davídka jako den s velkým "D". Všichni
se rozhlodli podniknout velký výlet do Mladé Boleslavi a dojet na nádherných strojích, mope-
dech S11, na sraz mopedistů. Organizační pokyny byly zvládnuty a start stanoven na 8.9.
16,OO hod. Celkem vyjely čtyři stroje Vilíkův, Jiříkův, Davídkův a S11 Máňa řízený malou, slabou leč plně odhodlanou ženou. Plán byl jasný, přejet Středohoří v blízkosti Milešovky,
pokračovat přes Litoměřice na Máchovo jezero. Tam v útulném kempu s chatkami( vybavenými
i topením z důvodu zimouřivosti Davídkovo Nikči) byl náš základní tábor. Počasí bylo dobré,
protože nepršelo, a tak se jelo velmi pěkně. Cestou jsme se kochali krásami malebných vesniček i panenskou přírodou. Občas bylo slyšet funění, to když při přejíždění Českého Středohoří museli řídící jednotky přišlápnout v kopcích pedály, aby chudinky S11 neshasly motor při zdolávání velkých stoupání. Jízda probíhala senzačně. Určitě také díky Vilíkovo GPS, která nás nejednou vyvedla z neoznačeného rozcestí. Během jízdy jsme se spojovali s doprovodným vozidlem, které sice jelo úplně jinou trasu, ale kromě zbytku členů tří rodin vezlo i potřebný materiál pro unavené a žíznivé S11(nářadí a benzín) a bylo připraveno kdykoliv dorazit kamkoliv ho bylo třeba.

A pak to přišlo!!! Vesnička Vrchovany byla tím místem, kde Jiříkův S11 náhle vydechl naposledy. Ostatní stroje zastavily a týmová oprava započala. Po odhalení závady střihnutého klínku bylo jasné, jak se Jiřík věnoval přípravě svého stroje. Začal boj s časem. Stmívalo se a tým VJD marně bojoval s vyjmutím klínku. Doprovodné vozidlo, toho času již v cíli, odpočívalo i se zbytkem osádky v kempu a tak tým VJD holýma rukama odstraňoval závadu. Byla tma, když Jiříkův S11 byl připraven k opětovnému nakopnutí a rozhodovalo se o možnosti nebo nemožnosti dokončení jízdy. Všem se ulevilo, když S11 vydala řvavý zvuk z výfuku a všechny čtyři stroje mohly pokračovat v cestě. Jako bludičky svítily S11 do tmy a hrdě zdolávaly posledních 8km do cíle. Po přípitku s osádkou doprovodného vozidla na šťastné shledání se všici rozešli nabrat síly na další den. Vždyť mopedklání je tak blízko.
9.září 2006 je kouzelné datum. Méně kouzelná je osádka strojů S11, která postupně vylézá z úkrytů chatek a ospale sleduje,kde to vlastně je, protože když dorazili do Máchova kraje, byla taková tma, že byli rádi, když našli postel. Tým VJD během přípravy strojů na další cestu se stále vrací k závadě Jiříkova stroje a opětovně zjišťuje, že chyba opravdu nebyla v nebohé S11, ale v její přípravě řídící jednotkou.

Vše je připraveno a trasa č.2 Máchovo jezero - Mladá Boleslav/Kosmonosy může být odstartována. Sluníčko nám hřálo do zad, když jsme projížděli nádhernou krajinou Kokořínska.
Mopedy byly spokojené, soudě podle pravidelného prdlavého zvuku. Dokonce i Jiřík se kolikrát utrhl a ujal se vedení na silnici. To věstilo, že oprava týmu VJD byla na jedničku s hvězdičkou. Po chvilkovém bloudění v Kosmonosích bylo nalezeno místo pořádání tolik vytouženého srazu úchvatných strojů Stadion. Stroje byly vyrovnány jak na přehlídce a každý si prohlížel tu nádheru se zatajeným dechem. Také občerstvení bylo skvělé a hlavně přišlo vhod před dlouhým 70km závodem, který byl stejně jako jízda zručnosti a jízda lemrosti součástí tohoto mopedklání.


A už se startují mopedy na dlouhý 70km závod Kosmonosy - Debř a zpět. Zatímco během závodu míjíme několik pohaslých strojů, naše S11 jakoby našly svůj druhý dech a velmi často jedou přes hranici 50km/hod. Do cíle dojely všechny čtyři stroje týmu VJD v pořádku a mohly započít jízdu zručnosti. Komplikovanou jízdu plnou slalomů, překážek a kopcovitého terénu úspěšně absolvoval celý tým VJD a zrovna tak i jízdu lemrosti. A pak to přišlo. Velké vyhodnocení a tým VJD je více než úspěšný. Stroj Máňa dojel v 70km závodě jako první do cíle s feministickou řídící jednotkou. Davídkův moped byl zase poslední v jízdě lemrosti a dokázal tak skvělou souhru s řídící jednotkou v udržení rovnováhy. Další první místo v týmu VJD je doma. A nakonec v jízdě zručnosti nenechal Davídkův moped nic náhodě a krásný pohár za třetí místo byl opět přidělen týmu VJD. "Nádhera, nádhera" volal Jiřík, když opouštěl na svém teď již spolehlivém mopedu místo srazu a společně se zbývajícími třemi stroji VJD týmu se vracel do základního tábora. Byl to překrásný víkend, plný tajemných cest, zážitků, cen a hub. Před výjezdem zpět do severočeské domoviny jsme všichni vzali útokem les kolem jezera a domů si vezli nádhernou úrodu poddubáků, bílých hřibů, klouzků a píchavek. Ani cestou zpět nás počasí nezradilo a nedělní sluníčko zakončilo víkend plný zážitků. Závěrem je nutno zdůraznit poděkování členům týmu VJD za odvahu při absolvování 350km cesty, posádce doprovodného vozidla za pochopení, trpělivost a oddanost týmu VJD, obyvatelům vesničky Vrchovany za zapůjčení zednického kladívka a smirku na opravu Jiříkova S11, pořadatelům mopedklání za nádherné zážitky a všem míjejícím motocyklistům za jejich pozdravy na silnicích na naší dlouhé trase Bílina - Mladá Boleslav - Bílina.

 

 
    © www.mopedS11.cz   2006       optimalizováno pro rozlišení 1024x768        Vilém Roth